• Informacja

• INFORMACJA NA TEMAT PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH W PRZEDSZKOLU ORAZ REALIZACJI PRAW OSÓB FIZYCZNYCH

1. Administratorem Pani/ Pana danych osobowych jest:

Przedszkole Samorządowe w Rosnowie

reprezentowany Dyrektora Przedszkola,

76-042 Rosnowo 10

tel.: 94 316 41 35, e-mail: srprzedszkole@vp.pl

1. W Przedszkolu został wyznaczony Inspektor ochrony danych(IOD) Grzegorz Dżuga, z którym może się Pani/Pan skontaktować drogą elektroniczną: iod@techbig.pl lub kierując korespondencję na adres administratora wskazany w pkt. 1 powyżej. Szczegółowe dane kontaktowe inspektora ochrony danych są dostępne:
          1. na stronie internetowej Przedszkola w zakładce Ochrona danych osobowych,
          2. w Biuletynie Informacji Publicznej - w zakładce Ochrona danych osobowych.

Z IOD może się Pani/Pan skontaktować we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych oraz z wykonywaniem praw przysługujących Pani/Panu na mocy RODO.

1. Cel i podstawa prawna przetwarzania Pani/Pana danych osobowych przez Przedszkole:
          1. wypełnienie obowiązku prawnego ciążącego na Przedszkolu,
          2. wykonywanie przez Przedszkole zadań realizowanych w interesie publicznym lub sprawowanie władzy publicznej powierzonej Przedszkolu,
          3. wykonanie zawartej z Panią/Panem umowy,
          4. w celu wskazanym w wyrażonej przez Panią/Pana zgodzie na przetwarzanie danych osobowych.
          1. Odbiorcy Pani/Pana danych osobowych:
          1. podmioty uprawnione do przetwarzania Pani/Pana danych osobowych na podstawie przepisów prawa (inni administratorzy),
          2. podmioty, którym Przedszkole powierzyło przetwarzanie danych osobowych zgodnie z zawartą umową (podmioty przetwarzające).
          1. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okresy wskazane w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.
          2. Przysługuje Pani/Panu prawo (w zależności od podstawy prawnej przetwarzania danych):
            1. dostępu do Pani/Pana danych osobowych,
            2. sprostowania Pani/Pana danych osobowych,
            3. usunięcia Pani/Pana danych osobowych, ale tylko w sytuacji gdy przetwarzanie danych osobowych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej,
            4. ograniczenia przetwarzania Pani/Pana danych osobowych,
            5. wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, które odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e) i lit. f) RODO,
            6. w przypadku ,gdy przetwarzanie odbywa się na podstawie wyrażonej przez Panią/Pana zgody – przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
          3. Przedszkole nie podejmuje wobec Pani/Pana decyzji wywołujących dla Pani/Pana określone skutki prawne lub w inny istotny sposób na Panią/Pana wpływające, które opierają się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu Pani/Pana danych osobowych, w tym profilowaniu.
          4. Przysługuje Pani/ Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, czyli do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
          5. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest:
            1. wymogiem ustawowym, gdy przetwarzanie danych osobowych następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej,
            2. wymogiem umownym lub warunkiem zawarcia umowy, Konsekwencją niepodania danych osobowych może być brak możliwości realizacji zadań Przedszkola.

INFORMACJA NA TEMAT PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W ROSNOWIE ORAZ REALIZACJI PRAW OSÓB FIZYCZNYCH.pdf