• MATERIAŁY DLA RODZICÓW

    • Drodzy Rodzice, wiele inspiracji do zabawy i pracy z dziećmi w domu możecie szukać na stronach internetowych, oto niektóre z nich:

     eszkola.tvp.pl Propozycja Telewizji Polskiej skierowana do najmłodszych. W ramach projektu eSzkoła od 23 marca dzieci mają do dyspozycji wirtualny kanał edukacyjny, dzięki któremu skorzystają ze specjalnej oferty programowej TVP ABC.

     gov.pl/web/zdalnelekcje Propozycje materiałów i narzędzi do wykorzystania w domu.

     wsip.pl/oferta/cykle/wychowanie-przedszkolne Pomysły na kreatywne zabawy z dziećmi w domu - filmy instruktażowe z doświadczeniami i pracami plastycznymi. 

     Sieciaki.pl Witryna stworzona przez Fundację Dzieci Niczyje. Na stronie dzieci poznają wirtualne postacie-Sieciaki, które przez zabawę uczą je bezpiecznie korzystać z Internetu.

     Kolorowanki dla dzieci Serwis z bogatym ze zbiorem darmowych kolorowanek, które można wydrukować.

     Misie - strona dla dzieci Zawiera zabawy, legendy, wierszyki, komiksy dla dzieci i informacje o różnych gatunkach misiów.

     2+2 matematyka dla dzieci Strona programu wspomagającego naukę dzieci z zakresu podstawowych zagadnień matematycznych takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie, porównywanie liczb, mnożenie oraz dzielenie. Program jest bezpłatny.

     Ciufcia.pl Zawarte rozwojowe zabawy dla dzieci w wieku 2-6 lat; to pociąg do edukacji od najmłodszych lat.

     DomowyPrzedszkolak.pl Serwis zawierający gry dla dzieci, darmowe zabawy edukacyjne dla przedszkolaków i i uczniów, kolorowanki do druku, labirynty, szlaczki, teksty piosenek, zagadki, maski, laurki oraz inne materiały, które pomogą zorganizować zajęcia w przedszkolu, szkole czy domu.

     Lulek.tv Serwis będący interaktywną, baśniową krainą, po której mali goście mogą beztrosko „chodzić” i odkrywać przeróżne miejsca łącząc zabawę z nauką. Każda zabawa kryje w sobie edukację. Można się tu wiele nauczyć, między innymi: liczyć, czytać, pisać, określać nazwy miesięcy czy godziny na zegarze. Dzieci poznają tu nuty, numery alarmowe, czy pierwsze słowa w języku angielskim. Zachęca do czytania książek, rysowania na kartce, śpiewania. Przekonuje, że warto myć zęby, a mycie głowy wcale nie jest takie straszne.

     Kiddoland Serwis dla przedszkolaków i rodziców. Na stronie dzieci znajdą mnóstwo edukacyjnych, bezpiecznych gier i zabaw z różnych dziedzin życia. Przedstawione gry prezentują wysoki walor edukacyjny i opierają się na zasadzie EDUTAINMENT – czyli uczą poprzez zabawę, dziecko miło spędza czas bawiąc się i jednocześnie zdobywa wiedzę. Kiddoland został podzielony na 6 kategorii: gry edukacyjne wprowadzające w świat literek; gry i zabawy matematyczne; nauka, m.in. kolorów, kształtów, położenia, przeciwności; gry przekazujące informacje z otaczającego świata, jak np. anatomia człowieka, nauka znaków drogowych; gry kreatywne, konstrukcyjne, puzzle; zabawy ćwiczące pamięć, cierpliwość oraz spostrzegawczość.

     Yummy - gry dla przedszkolaków To część serwisu YUMMY przeznaczona dla najmłodszej kategorii wiekowej dzieci. Zawarte w niej gry i zabawy dla dzieci podzielone zostały na dwie części (docelowo trzy), różniące się stopniem zaawansowania językowego. Każdy z poziomów dostępny jest w języku polskim, angielskim, niemieckim oraz francuskim. Gry dla dzieci pogrupowane zostały ze względu na ich temat bądź funkcjonalność na: gry matematyczne, gry poznawcze, gry muzyczne, gry twórcze, łączenie w pary, kuchnia, puzzle, ubieranki oraz kolorowanki.

     Pisupisu.pl Serwis zawierający gry edukacyjne z podziałem na dzieci najmłodsze, starsze i całkiem duże, a zachęcające do nauki poprzez zabawę. Dla najmłodszych przygotowano: naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, naukę literek oraz trening umysłu.

     podrecznikarnia.pl Materiały opracowane przez nauczycieli  z wieloletnim doświadczeniem zostały dostosowane do nowej podstawy programowej i zgodnie z jej założeniami stymulują rozwój dzieci w fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym obszarze. Karty pracy mają bogatą szatę graficzną, a zadania w nich  zawarte uwzględniają indywidualne różnice w rozwoju każdego dziecka.

     tuxpaint.org (Tux Paint) Darmowy program do rysowania dla dzieci, dodatkowo można tam znaleźć pieczątki, które pozwalają dzieciom stworzyć obrazek. Atutem programu są skojarzone z obrazkami dźwięki np. odgłosy zwierząt, instrumentów muzycznych.

  • Kontakty

   • Przedszkole Samorządowe w Rosnowie
   • srprzedszkole@vp.pl
   • srprzedszkole@vp.pl
   • srprzedszkole@vp.pl
   • +48 94 316 41 35 696 995 673
   • 76-042 Rosnowo 10
   • Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku od 6:15 do 16:30 Ze względu na sytuację epidemiczną przedszkole funkcjonuje w reżimie sanitarnym - odbiór dzieci odbywa się do godziny 16:15, do odwołania
   • mgr Ewa Sztandarska
   • PONIEDZIAŁEK: 8:00 - 15:00 ŚRODA: 8:00 - 15:00 PIĄTEK: 8:00 - 14:00 Dyrektor przedszkola zastrzega sobie prawo nieobecności w wyznaczonych godzinach ze względu na inne sprawy służbowe. Zastępstwo dyrektora przedszkola podczas jego nieobecności w roku szkolnym 2021/2022 pełni mgr Małgorzata Rybaczek /Zarządzenie Wójta Gminy Manowo nr 78/2021 z dnia 1 września 2021 r./
   • 02 8581 1014 2005 2000 0116 0001 Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie
  • Logowanie