• "Dzień Sportu"

• Nowa galeria "Dzień Sportu" została dodana do albumu fotograficznego

26 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Sportu. W tym dniu spotkaliśmy się z Panem Cezarym Famulskim, który przygotował dla dzieci wiele konkurencji, min.: berek z klamerkami, bieg z piłką czy tor przeszkód. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z konkurencjami, wykazały się szybkością, zwinnością, skocznością. Przedszkolaki nauczyły się, że sport to bardzo przyjemna i emocjonująca forma spędzania czasu, która daje wiele radości i wspomaga naszą kondycję fizyczną oraz zdrowie.

• "Dzień Przedszkolaka"

• Nowa galeria "Dzień Przedszkolaka" została dodana do albumu fotograficznego

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 20.09. w środę kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w tańcach przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim przedszkolakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

• "Sprzątanie Świata"

• Nowa galeria "Sprzątanie Świata" została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 18 września dzieci z naszego przedszkola po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku przedszkola i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu. Udział naszych przedszkolaków w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.

• "Dzień Kropki"

• Nowa galeria "Dzień Kropki" została dodana do albumu fotograficznego

15 września nasze przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia oraz działania. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

• "Narodowe Czytanie 2023"

• Nowa galeria "Narodowe czytanie" została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 15 września 2023 roku nasze przedszkole, dzięki Pani Sylwii Tracz wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie", nad którą patronat objął prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką. Dzieci z grupy „Gumisie” i „Tygryski” wysłuchały fragmentów książki Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” czytanych przez pracowników przedszkola.

• "Dzień Pomidora"

• Nowa galeria "Dzień Pomidora" została dodana do albumu fotograficznego

13 września dzieci z oddziału "Smerfy" obchodziły Dzień Pomidora w ramach realizowanego ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Witaminki", propagującego zdrowe nawyki żywieniowe. Dzieci porównywały różne gatunki pomidorów, ich kolory i kształty, poznały potrawy, które z pomidorów powstają. Na koniec dnia dzieci zrobiły pomidorowe kiszonki a całość zwieńczyła na obiad...zupa pomidorowa! Mniam, mniam!

• Projekt "Biblioteka Przedszkolaka"

• Nowa galeria Projekt "Biblioteka Przedszkolaka" została dodana do albumu fotograficznego

Nasze przedszkole bierze udział w kampanii Biblioteka Przedszkolaka. Celem kampanii jest trwała zmiana systemowa - polegająca na dostarczaniu do przedszkoli wartościowych, ciekawie ilustrowanych książek dla dzieci. W jej ramach nauczycielka Sylwia Tracz i dzieci z grupy „Gumisie” otrzymały kufer (minibibliotekę na kółkach), w którym znajduje się 10 książek. Ale książki to nie wszystko, w kuferku znalazły się również pacynki babci i dziadka, literkowe okulary do słuchania oraz co najważniejsze - materiały warsztatowe: teczki i karty pracy. Wokół każdej z książek z kuferka odbędą się warsztaty czytelnicze. Tym samym w naszej placówce zorganizujemy aż 10 spotkań warsztatowo-czytelniczych. Pierwsze odbyły się 12 września dzięki obecności jednego z autorów podarowanych książek - Pana Łukasza Dębskiego. Bardzo dziękujemy za wizytę!