• "Pierwsze kroki w (cyber)Świecie"

• Kampania "Pierwsze kroki w (cyber)Świecie" ma charakter informacyjno-edukacyjny, skierowana jest do rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym. Jej celem jest ograniczenie używania urządzeń cyfrowych przez małe dzieci, zwłaszcza bez kontroli i asysty dorosłych. Działania kampanii nie zmierzają do zablokowania kontaktów małych dzieci z cyberświatem w ogóle. Celem jest propagowanie takich zasad i wzorów, które służą bezpiecznemu i kreatywnemu używaniu cybermediów przez dzieci.

Więcej informacji na stronie - link do strony

Poradnik dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym:

pomysłownik-na-trudne-sytuacje.pdf

• "Wizyta Koła Wędkarskiego z Rosnowa"

• Nowa galeria "Wizyta Koła Wędkarskiego z Rosnowa" została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 27 października 2023 roku pani Sylwia Tracz zorganizowała spotkanie z Kołem Wędkarskim "Koło PZW Nr. 61 – Rosnowo". Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką sportu wędkarskiego oraz poznanie wybranych gatunków ryb i określenie środowiska ich życia. Wędkarze zaprezentowali sprzęt i rekwizyty do łowienia ryb. Dzieci miały okazję dotknąć wędek, przeróżnych przynęt i spławików. Na zakończenie spotkania przedszkolaki pożegnały wędkarzy pięknym dyplomem.

• "Kolekcjoner Odznaczeń Wojskowych"

• Nowa galeria "Kolekcjoner Odznaczeń Wojskowych" została dodana do albumu fotograficznego

We wtorek, 24 października, w ramach akcji "Szkoła pamięta" Ministerstwa Edukacji i Nauki nasze przedszkole odwiedził Pan Antoni Zacierka, który kolekcjonuje odznaczenia wojskowe. Pan Antoni przedstawił dzieciom ciekawą historię kilku swoich zbiorów, szczególnie związanych z historią naszego regionu. Cierpliwie odpowiadał na pytania zaciekawionych dzieci. Dziękujemy bardzo za wizytę.

• "Dzień Edukacji Narodowej"

• Nowa galeria "Dzień Edukacji Narodowej" została dodana do albumu fotograficznego

13 października był wyjątkowym dniem dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki podziękowały swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie wierszem i piosenką. W tym ważnym dniu Pani Dyrektor Ewa Sztandarska i Wójt Gminy Manowo Roman Kłosowski, również złożyli na ręce pracowników podziękowanie za dobrą współpracę i zaangażowanie w wykonywanie swoich obowiązków na rzecz przedszkola.

• "Wizyta Policjantów"

• Nowa galeria "Wizyta Policjantów" została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 05.10.2023 roku, do naszego przedszkola zaprosiliśmy zaprzyjaźnionych policjantów, którzy przypomnieli przedszkolakom przepisy bezpiecznego poruszania się po drodze, zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób i nieznanych zwierząt, szczególnie psów oraz utrwalili zasady bezpiecznej zabawy w domu i na dworze. Policjanci przypomnieli numery alarmowe potrzebne w razie niespodziewanych wypadków. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły policjantom podziękowanie za dobre rady oraz współpracę z naszym przedszkolem.

• "Dzień Marchewki"

• Nowa galeria "Dzień Marchewki" została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 04 października 2023 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki i jabłka, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole oraz zapoznanie dzieci ze sprzętem gospodarstwa domowego - sokowirówką. Była to także okazja do poznania zawodu kucharza i dietetyka oraz zapoznania z tematem „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Wszystkie przedszkolaki ze smakiem degustowały przygotowaną przez siebie "bombę witaminową". Takie działania z pewnością są znakomitą okazją do propagowania zdrowego odżywiania.

• "Rodzinne Grzybobranie"

• Nowa galeria "Rodzinne Grzybobranie" została dodana do albumu fotograficznego

Korzystając ze słonecznej pogody w sobotę dzieci z grupy Gumisie wybrały się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było.. zbieranie grzybów i jesiennych darów! Możemy jednoznacznie stwierdzić, że w okolicach naszego przedszkola można znaleźć grzyby i cieszyć się widokiem jesiennego krajobrazu! Dziękujemy za super spędzony czas!