• "Wizyta konsultanta Wydawnictwa MAC"

• Nowa galeria "Wizyta konsultanta Wydawnictwa MAC" została dodana do albumu fotograficznego

W ramach realizacji Programu Edukacyjnego "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury" na nasze zaproszenie odpowiedziała Pani konsultant Marta Nowakowska. Podczas wizyty pani Marta przeczytała nam bajkę "Radość" Wydawnictwa Dwukropek oraz zachęciła do lektury innych pozycji tegoż wydawnictwa. Dziękujemy za wizytę.

• "Wizyta pani bibliotekarki"

• Nowa galeria "Wizyta pani bibliotekarki" została dodana do albumu fotograficznego

W ramach akcji rozwijania czytelnictwa wśród najmłodszych odwiedziła nas pani Maria z Gminnej Biblioteki Publicznej Manowie – Filia w Rosnowie. Pani Maria przyniosła książkę pt. "Chory Rudolf" i przeczytała dzieciom jej fragment, a następnie wszyscy oglądali piękne ilustracje. Dzieci odpowiadały na pytania związane z treścią wysłuchanego opowiadania. Pani bibliotekarka opowiedziała także o tym jak wiele książek można znaleźć u niej na półkach zachęcając do odwiedzania z rodzicami biblioteki i wypożyczania książek. Dziękujemy za wizytę!

• "Mikołajki"

• Nowa galeria "Mikołajki" została dodana do albumu fotograficznego

We wtorek w naszym przedszkolu odbyła się wspaniała impreza Świąteczna z Mikołajem i Śnieżynkami. Zabawy przy muzyce w świątecznym klimacie, łapanie baniek oraz prezenty sprawiły, że uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieci.

• "Magiczne Andrzejki w Przedszkolu"

• Nowa galeria "Magiczne Andrzejki w Przedszkolu" została dodana do albumu fotograficznego

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne Andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 29 listopada 2023r., grupa "Tygrysków” wraz z panią Magdaleną Mazur zaprosiły do udziału w zabawach andrzejkowych rodziców. Przychodząc tego dnia do przedszkola, dzieci mogły zaobserwować jak ich sala w magiczny sposób "zamieniła się” w tajemnicze miejsce. Zabawa była wyśmienita, a każda nowa wróżba wzbudzała ogromną ciekawość. Dzieci z grupy "Gumisie” również chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka... Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki.

• "Pasowanie na Przedszkolaka"

• Nowa galeria "Pasowanie na Przedszkolaka" została dodana do albumu fotograficznego

28 listopada odbyła się w naszym przedszkolu ważna uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc wierszyki, piosenki i zabawy ruchowe. Po części artystycznej dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania i upominek.